Často kladené otázky


HlídCon startuje v pátek 9. 6. v 18:00. U vstupu ukažte elektronickou vstupenku, kterou jste obdrželi na mail a dostanete náramek, který slouží jako fyzická vstupenka. Nechejte si jej na ruce, dokud HlídCon úplně neopustíte. Vstup do areálu před 18:00 není pro účastníky možný.

Rozhodně nevadí! Zastavte se na infopultu a vyzkoušejte si Hlídku s některým z našich Ambasadorů, který vám vše vysvětlí a provede vás vaší první kratší ukázkovou hrou. Letos jsme navíc pro vás připravili sérii přednášek Dračí líheň, která je určena pro úplné nováčky světa Dračí Hlídky a stolních RPG.

Letos máme pro vás připravený nabitý program plný přednášek, workshopů, hraní Dračí Hlídky, hraní deskových her a dalších zajímavých aktivit.

Díky našim sponzorům si budete moci přímo na místě zahrát zajímavé deskové hry, přičemž vám s hrou, kterou neznáte, rádi poradí.

V rámci oneshotů, neboli krátkých jednorázových hraní, si budete moci zahrát Dračí Hlídku s našimi zkušenými vypravěči.

Dále zde můžete osobně potkat spoustu zajímavých hostů, spisovatelů, kreslířů, a především autorů Dračí Hlídky.

V neposlední řadě se můžete zúčastnit zajímavých přednášek a workshopů spojených se světem RPG.

Autem zaparkujete v přilehlých ulicích areálu. Na modrých a fialových zónách v Praze 8 je parkování od pátku 20:00 do pondělí 8:00 zdarma. Pro potřeby parkování v pátek je možné parkování zaplatit online, například pomocí aplikace Lítačka nebo mapy.cz.

Nejjednodušší způsob je nasednout na metro a vystoupit na stanici metra C – Kobylisy. Ze stanice metra se již do areálu dostanete pohodlně pěšky za necelých 10 minut. 

Můžete, ale není to potřeba. Na místě bude možné zakoupit pití a drobné občerstvení, včetně buřtů na opékání. Pokud byste rádi měli plnohodnotné stravování na místě, můžete si jídlo objednat při zakoupení vstupenek. Letos pro vás přinášíme ve spolupráci s Dieta v krabicce kvalitní celodenní stravování. Bez objednávky nebudou krabičky dostupné.

Ne! Veškerý program na festivalu je zahrnut v ceně vstupenky.

Na každý oneshot bude možné si zarezervovat místo. Brzy otevřeme registrace pro jednotlivé hry. Kapacita her je omezená, takže není třeba váhat. Registrace na oneshot bude možná až po zakoupení vstupenky. Datum otevření registrací včas naleznete zde na stránkách nebo na stránkách události. 

Pokud budou všechny oneshoty obsazené, na místě pak budou vyhlašované ještě hry od našich ambasadorů.