banner_v2

Novinky


jak_vypravet

Jak začít jako vypravěč

25. května 2024

Každý to známe - máte nápad, touhu, možná i skupinu, která by chtěla hrát… Ale celé to skončí paralýzou z toho, co všechno by bylo třeba připravit. Přijďte si poslechnout povídání věcech, kterým je dobré věnovat pozornost předem, a co naopak vyplyne z hraní a není třeba řešit. Dozvíte se také, kde brát inspiraci a jak se nachystat na choulostivé situace. Nabitou přednášku plnou rad a zkušeností si pro vás připravil Robo, člen skupiny Na tahu, který má se stolními RPG a vyprávěním dlouholeté zkušenosti. Rozhodně bude čas i na vaše soukromé otázky. Tak doražte a začněte vyprávět!

rpg_forge_flagged

RPG Forge

24. května 2024

Na žádném správném fanouškovském conu nesmí chybět figurky! A letos tomu u nás nebude jinak, na Hlídcon totiž dorazí Martin Holouš se svojí RPG Forge. Těšíte se na jeho stánek s figurkami různých velikostí a tvarů? Navíc pokud si nějakou miniaturu zakoupíte, můžete si ji rovnou zkusit sami namalovat. Martinovy zkušené rady vám jistě pomohou dosáhnout skvělého výsledku a vlastnoručně nabarvená figurka bude skvělou památkou na náš festival. A aby toho nebylo málo, RPG Forge pro vás opět připravil tombolu, takže je rozhodně na co se těšit!

logo - Podcast dira

Podcast díra - Jak vyprávět v audio formě

23. května 2024

Fikční podcasty zažívají v zahraničí obrovský boom. Projekty The Magnus Archives, Hello from the Magic Tavern nebo Welcome to Night Vale si už stačily vysloužit kultovní status. 🇨🇿 V Česku najdeme například podcast Díra – audioseriál typický svou hrou se slovy a českým jazykem, absurdním humorem i odkazy na tuzemský folklor. Spisovatelé a autoři tohoto projektu Martin Bečan a Zašek na Hlídconu prozradí, jak se do takového audio vyprávění vlastně pustit. Dozvíte se také, na co si dát při budování vlastního fikčního světa pozor a nebo jak věrohodně zahrát postavy, které vždy nemusí být lidského původu.

Zive_hrani

Živé hraní - velké finále

22. května 2024

Už zbývá jen pár posledních detailů ohledně našeho živého hraní a právě dnes vám přinášíme ty nejdůležitější informace. Roli vypravěče a autora příběhu na sebe totiž vezme nikdo jiný než samotný tvůrce Dračí Hlídky - Pavel “Tirus” Ondrusz! Můžete se rozhodně těšit na napínavý příběh a uvidíme, zda ho i tentokrát naši hráči naruší během několika prvních minut hraní.

A co se týká slibované letošní speciální lahůdky? Představujeme vám rasy, kterými se naši hráči stanou! Poprvé budete moci vidět v akci první z temných ras z naší nadcházející příručky "Rasy stínu a chaosu". Můžete se těšit na prastarou upírku, gobliního zabijáka a skřetího válečníka. Tuto temnou trojici doplní elfí zajatec v podání Artemiana. Tak co, jste připraveni na dobrodružství?

zive_hrani_7

Živé hraní - další dobrodruzi

21. května 2024

Nemůžete se dočkat informací, koho dalšího budete moci sledovat při živém hraní na Hlídconu? Tak tady to pro vás máme! Můžete se těšit na to, co vám se svou postavou předvede Robo, bavič, herec a člen skupiny Na Tahu. A neposlední řadě po jeho boku usedne náš vzácný host Big Daddy Mikky, komik, bavič a influencer.

V tomto čtyřčleném složení se společně vydají na nelehký úkol plný dobrodružství. Kdo že bude provázet jejich příběhem jako vypravěč? A jakou že to slibovanou specialitu pro vás letos chystáme? To se dozvíte už zítra! Tak co, máte nějaký osobní tip?

zive_hrani_6

Živé hraní - první hosté

20. května 2024

Jako vrchol sobotního večera jsme již tradičně připravili živé hraní Dračí Hlídky se známými hosty. Můžete se těšit na celovečerní dobrodružství plné zvratů, zábavy a úžasných příběhů! Letos vás navíc čeká jedno dosud neviděné překvapení, ale o tom až později. Dnes bychom vám rádi představili první dva hráče, kteří usednou za náš herní stůl.

Bavit vás bude nikdo jiný než Vojtěch “Artemian” Hlavenka, skvělý showman a hráč, člen skupiny Strangers & Dragons. Po jeho boku zasedne Petra “Allerlei” Černá, vynikající cosplayerka, bavička, hráčka a také členka uskupení Hadří Hlídka. Další informace se dozvíte již zítra!

lukas_ptosek_mrkew

Lukáš "Mrkew" Ptošek

19. května 2024

Dalším z našich hostů je Lukáš Ptošek alias Mrkew, kterého můžete znát například z projektu Skoro hrdinové. Věnuje se převážně stolním RPG a letos si pro vás na Hlídcon připravil hned dvě zajímavé přednášky. V oblíbeném povídání Jak vést oneshoty nejen na conech přinese spoustu užitečných rad, jak se vyhnout mnohým úskalím číhajícím při vedení krátkých her. Jako druhou si pro vás připravil přednášku Zapomeňte na chaotické poznámky, kde se společně ponoříte do problematiky zápisků při hraní. Nechte plavat zmatek a frustraci a naučte se organizovat informace pořádně!

ztracena_marmelada

Ztracená marmeláda

18. května 2024

Hledají se odvážní dobrodruzi!

“Zlodějská ruka se mi vloudila do komory a odnesla si můj nejcennější poklad - lahodnou marmeládu! Vyzývám všechny odvážné duše, aby se chopili příležitosti a pomohli mi ji získat zpět. Za nalezení marmelády čeká drobná odměna.” - Robert Chvalík

Ztracená marmeláda je naše larpová hra pro malé dobrodruhy. Hráči se v ní pustí do detektivního příběhu, ve kterém budou muset najít stopy ukryté v prostorách festivalu a odhalit zloděje. 🕵 Podrobnosti o úkolu se dozvíte od Antonie Chvalíkové nebo Roberta Chvalíka na infopultu. Doporučený věk: 9+ let, v případě v doprovodu rodiče i nižší.

filip_kalcak_square

Filip Kalčák

17. května 2024

Rádi bychom vám představili dalšího z hostů spisovatelů, který se zúčastní naší Talkshow nad kostkou osudu. Filip Kalčák sám sebe popisuje jako diverzifikovaného na tři stránky slova: v psaní, hudbě a humoru. Jeho první knihou je fantasy román Noc pro chrliče, který vypráví napínavý příběh o souboji mezi světlem a temnotou. Přijďte si poslechnout jeho příběh a zeptat se ho na záludné otázky ohledně jeho tvorby nebo života.

vareni

Gastronomie napříč historií

16. května 2024

Dnes pro vás máme pozvánku na přednášku Gastronomie v historii aneb od vyhynulých zvířat až po hrady z cukru.

Nechte se humornou formou provést historií gastronomie od pravěku až po minulé století. Dozvíte se, co jedli naši předkové - jak se stravovali ve starověku, ve středověku a v novověku. Seznámíte se s fascinujícími recepty a technikami vaření z různých období a kultur.

Přednášející Sellen z týmu Con Morhen vám také rozptýlí mýty o historické kuchyni a ukáže, že jídlo v minulosti nebylo jen neforemný blob čehosi nevábného. Těšit se můžete především na gastronomii Evropy a Středomoří, ale dotkneme se i vzdálenějších kultur a kontinentů. Dozvíte se také, jak se fantazy kuchyně z populárních knih a filmů může inspirovat realitou.

Přijďte se pobavit a dozvědět se něco nového o historii gastronomie!

vstupenky_banner