Kostýmová soutěž


Chystáte se na Hlídcon a váháte, co si vzít na sebe? Přijďte stylově a vyhrajte!

Ke hraní patří správná atmosféra – a jak se lépe vžít do postavy, než právě s fantasy oděvem? Pro všechny kreativní dobrodruhy vyhlašujeme kostýmovou soutěž, která poběží přes víkend na Hlídconu a můžete v ní vyhrát stylový roh na pití od Drakkaria či kostýmové doplňky od ReveR.

Přihlášení bude probíhat v pátek a sobotu do 18:00 na infopultu. Nejlepší kostýmy dostanou pozvánku na veřejné finále. To proběhne v sobotu večer, kde před diváky kostýmy zhodnotí odborná porota v čele s Allerlei. Účastníci dostanou příležitost své kostýmy představit divákům a porotě v krátkém vstupu, kdy mohou poukázat na použité postupy, materiál, či ztvárnit scénku ukazující využití části kostýmu.

Ostatní ale nemusí smutnit, ceníme si každé snahy přijít stylově. I letos se tedy můžete těšit na naše nedělní kostýmové slosování v rámci oficiálního ukončení festivalu. Čím propracovanější kostým budete mít, tím máte větší šance na výhru – do slosování dostanete 1-3 lístky podle provedení a kreativity vašeho kostýmu. Účastnit se mohou i děti se vstupem zdarma nebo členové týmu Dračí Hlídky – vyhrát tedy může skutečně každý majitel celofestivalové vstupenky!

Pravidla

  1. Soutěž probíhá pouze 7.-8.6.2024 do 18:00, v prostorách konání Hlídconu.
  2. Přihlásit se mohou všichni kostýmovaní účastníci Hlídconu s celofestivalovou vstupenkou nebo členové organizace. Děti ve věku od 15 let samostatně, mladší účastníky může přihlásit jejich doprovod/rodič.
  3. Přihlašování probíhá zápisem u infopultu Hlídconu a každý účastník se může přihlásit pouze jednou, bez ohledu na počet kostýmů.
  4. Každý účastník bude na infopultu ohodnocen počtem losovacích lístků dle provedení kostýmu (1 za obyčejný a až 3 za velmi precizní a podařený).
  5. Všichni účastníci ohodnoceni 3 lístky automaticky získávají pozvánku před porotu na sobotní finále od 18:30. Účast ve finále je dobrovolná.
  6. Odměny budou výhercům předány při vyhlášení soutěže, výhradně na místě konání.
  7. Kostýmová soutěž bude vyhodnocena ve dvou částech: první v sobotu večer hodnocení nejlepších před porotou (cca v 18:30) a druhé v neděli náhodným losováním všech účastníků (cca v 13:00).
  8. Každý účastník může vyhrát pouze jednou.