Často kladené otázky


Komunitní vstupenka vám umožní vstup do komunitní sekce festivalu. V komunitní sekci festivalu naleznete:

  • chill zónu, kde se můžete setkat se všemi hosty,
  • deskohernu, kde si můžete zahrát spoustu deskových skvělých her,
  • veškeré stánky (knihy, občerstvení, doplňkový prodej),
  • program Dračí líhně (úvod do RPG pro nováčky),
  • další doprovodný program (v přehledech označený fialovou vlaječkou "komunita").

Komunitní vstupenka je ideální pro ty, kteří se chtějí sejít s přáteli, zahrát si deskové hry, pokecat u ohně a užít si festivalovou atmosféru bez účasti na hlavním programu a to za velmi příznivé ceny.

Oproti tomu celofestivalová vstupenka umožňuje vstup do prostor celého festivalu s kompletním jeho programem. Můžete se zúčastnit všech přednášek a workshopů, které pro vás připravují naši hosté a přednášející. Navíc budete mít možnost se přihlásit na naše oneshoty, které pro vás připravují naši zkušení vypravěči a budete se moci zúčastnit také našich soutěží.

Rozhodně nevadí! Zastavte se na infopultu a vyzkoušejte si Hlídku s některým z našich Ambasadorů, který vám vše vysvětlí a provede vás vaší první kratší ukázkovou hrou. Letos jsme navíc pro vás připravili sérii přednášek Dračí líheň, která je určena pro úplné nováčky světa Dračí Hlídky a stolních RPG.

Pokud jsou veškeré vypsané oneshoty již plně obsazené, není třeba si zoufat. Naši Ambasadoři Dračí Hlídky budou na místě vést další hry, na které se budete moci přihlásit pouze během festivalu. Oneshoty od ambasadorů jsou stejně kvalitní jako vypsané oneshoty, nicméně mohou být v případě potřeby kratší.

Jedná se o sérii workshopů určenou pro nováčky v Dračí Hlídce i ve světě stolních RPG. Po absolvování našich workshopů budeš připraven na to si zahrát svoji vlastní hru! Přednášky máme připravené jak pro mladé začínající hráče, tak pro starší hráče, kteří by chtěli proniknout do tajů stolního RPG.

Ano, na místě bude dostupný omezený počet letošních festivalových triček. Trička bude k prodeji pouze do vyprodání zásob.

Ano, na festivalu bude dostupný stánek s veškerými produkty Dračí Hlídky.

V rámci objednávky je možné si zakoupit naši spacákovnu. Více informací o spacákovně se můžete dočíst v sekci o ubytování. Jiný druh ubytování festival nenabízí, nicméně v okolí několika kilometrů je množství penzionů.

Ano, vstupenky je možné zakoupit přímo na místě. Na infopultu lze zakoupit vstupenky jak komunitní tak celofestivalové. Zároveň je možné obě varianty zakoupit pouze na jeden den za zvýhodněnou cenu. Více informací naleznete na stránkách vstupenek.

Pátek: 18:00 - 24:00
Sobota: 8:30 - 24:00

Neděle: 8:30 - 14:00

Autem zaparkujete v přilehlých ulicích areálu. Na modrých a fialových zónách v Praze 8 je parkování od pátku 20:00 do pondělí 8:00 zdarma. Pro potřeby parkování v pátek je možné parkování zaplatit online, například pomocí aplikace Lítačka nebo mapy.cz.

Nejjednodušší způsob je nasednout na metro a vystoupit na stanici metra C – Kobylisy. Ze stanice metra se již do areálu dostanete pohodlně pěšky za necelých 5 minut.