RPG Battle


Hra určená pro každého hráče, vypravěče, nebo kohokoliv, kdo zvládne improvizovaně mluvit před diváky.

Pravidla

Účast v soutěži není nijak omezena, stačí mít chuť přijít si zahrát. Hra bude probíhat v českém jazyce. Do soutěže se každý přihlašuje jako jednotlivec, nejde o soutěž týmů. Přihlašování probíhá jak online předem, tak během Hlídconu na Infopultu. Dle počtu účastníků se určí typ hry:

  • V případě většího počtu hráčů než 7, půjde o přímou eliminaci,
  • Pokud bude hráčů 7 a méně, bude se jednat o souboje typu každý s každým.

Každý účastník si před soubojem vylosuje dvě kartičky s postavou. Postava je stručně definována jménem, rasou, obrázkem a krátkým popisem charakteru. Následně bude vylosována situace, ve které se dvě postavy ztvárněné soutěžícími setkají. Hráči mají krátký čas na přípravu (cca 30-60s), kdy si zvolí jednu ze dvou vylosovaných postav, kterou chtějí ztvárnit.

Každé kolo začíná pokynem pro start a je ukončeno pokynem pro konec. Mezi tím probíhá dialog postav, které si hráči zvolili. Každý souboj je ihned po ukončení kola vyhodnocen odbornou porotou. Hráč, který lépe ztvární svou postavu, dostává výherní bod, případně postupuje do dalšího kola (dle varianty hry viz výše).

V rámci souboje je povolen pouze omezený fyzický kontakt mezi hráči (podání ruky, naznačené pohrůžky, položení ruky na soupeře a podobně). Pokud nesouhlasíte ani s omezeným kontaktem, oznamte to na začátku hry protihráči. Žádáme hráče o omezení sprostých a nevhodných výrazů během hry. Explicitní výrazy nejsou přímo zakázány, ale opatrně s nimi. Mějte na paměti, že sprosté neznamená vždy vtipné.

Ve hře budou vyhlášena první 3 místa, vyhrává účastník s největším počtem bodů.

Organizace festivalu Hlídcon si vyhrazuje možnost změny pravidel. Všichni účastníci budou o případné změně informování nejpozději na začátku hry samotné.