HlídCon

Koná se: 9.–11. 6. 2023

Oneshoty

Zahrajte si s našimi vypravěči jednorázovou hru Dračí Hlídky přímo na místě. Naši zkušení vypravěči vás provedou krátkou hrou nabytou dobrodružstvím a napínavých situací. Že jste ještě Dračí Hlídku nehráli? Nevadí, vyberete si oneshot pro nováčky a náš PJ vás hrou provede.

Na oneshoty bude nutná registrace z důvodu omezených míst. Počet registrací na jednu osobu je omezen na 3 oneshoty.

Nestihli jste si zarezervovat místo na vypsaných oneshotech? Nevadí! Na festivalu pro vás budou připraveni naši ambasadoři Dračí Hlídky, na jejichž hry se budete moci přihlásit přímo na festivalovém infopultu. Není se tedy čeho bát, Dračí Hlídku si určitě budete moci zahrát.

Nezbylo na vás na oneshotech místo? Nevěříte si na plnohodnotný oneshot? Nebo si chcete Dračí Hlídku pouze vyzkoušet v kratším příběhu? Tak potom přesně pro vás budou připraveni naši Ambasadoři, kteří vás provedou vaší hrou kdykoliv během celého festivalu.

Pro registraci na one-shot musíte být přihlášení. Účet Vám byl vytvořen při zakoupení lístku. Pokud chcete přihlásit více účastníků na svůj účet, musíte vyplnit registrační formulář vícekrát (jednou pro každého účastníka).

V programu můžete najít, zda vám one-shoty nekolidují s jiným programem.

Nevratice bez návratu

Obtížnost: Vhodné pro pokročilé
Počet hráčů: 4-5 hráčů

Malá venice Nevratice čelí útoku banditů. Skupina hrdinů přichází v moment, kdy se vystrašení obyvatelé chtějí vzdát všeho co mají, jen aby je bandité nechali žít. Hrdinům je už ale předem jasno, že nic takového bandité rozhodně neudělají, a nenechají nikoho živého. Pomůžou hrdinové vesničanům ubránit jejich vesnici, nebo ji nechají smazat z povrchu zemského?

Pátek 19:00 – 23:00

Výprava na tajuplný Ohnivý ostrov

Obtížnost: Vhodné pro nováčky
Počet hráčů: 4-5 hráči

Tajuplný Ohnivý ostrov je vidět na obzoru z jedné části Severního kontinentu. Nikdy tam nikdo neplul přes moře, aby zjistil jeho krásy a tajemství. Povídají se různé příběhy. Některé vyprávějí o velkém pokladu, který se tam nachází. Jiné zas, že se tam nachází jedna z 8 legendárních magických holí a jiné, že se tam nachází sám Stvořitel (bůh). Někteří se už pokusili vyplout na ten ostrov, ale většinu z nich zastihla bouře. Buď se jejich lodě potopily nebo připluly desítky mil jinam. Budete to ale vy, odvážní dobrodruzi, kteří vyrazí na tento ostrov. Společně s dobrodruhem a cestovatelem Frankem Frazetta vyrazíte na Ostrov a zjistíte jeho tajemství a krásu. Jste připraveni?

Pátek 19:00 – 23:00

Hlubiny Šedého vrchu

Obtížnost: Vhodné pro pokročilé
Počet hráčů: 3-5 hráči

Šedý vrch…
…místo obestřené mnohými legendami, které se vypráví po celém království…
Mág Fensalir… Vítězná válka elfů proti Temnotě… Výprava Orbrina, Donara a Jarika, z níž se vrátil jen ten poslední… Znovuvstání Fensalira a jeho temných vojů… Dlouhé a postupně i beznadějné obléhání Šedého vrchu královskou armádou… Věčná památka Erbrina, bratra Orbrinova, jenž Fensalira porazil, ale sám za to zaplatil cenu nejvyšší…
To už je všechno dávno. Ale ve vesnici pod Šedým vrchem to nejsou legendy.
Jsou to vzpomínky, jak vám u piva velmi rychle vysvětlí Jarik, živoucí legenda.
Jeden z mála, kteří hleděli do tváře Fensalirovi a přesto stále žijí. Toho času již na odpočinku, se skráněmi šedivými, ale pohledem hlubokým a stále pevným.
Toho muže nevyvede z míry jen tak něco.
A přesto vám královi poslové předali dopis od starého hraničáře, který zní jako…
…volání o pomoc.

Pátek 19:00 – 23:00

Hlubiny jezera Bestyne

Obtížnost: Vhodné pro nováčky
Počet hráčů: 4-5 hráči

Na dně jezera Bestyne, nachází se poklad prý. Ti co ho hledali, jsou již dávno ztracený. Družina přijala od Krále speciální úkol, jehož zadání zní. Zisk pokladu, ať už je jím cokoliv a nalezení informací o předešlých družinách, které zmizely.

Akčně laděné dobrodružství, odehrávající se částečně pod vodou, kde je krom síly zapotřebí i důvtip.

Úroveň postav – 3.lvl

Pátek 19:00 – 23:00

Magie a moc

Obtížnost: Vhodné pro pokročilé
Počet hráčů: 3-4 hráči

Hrdinové naleznou zraněnou a krvácející ženu společně s povražděnou družinou u cesty. Ta jim poví příběh o smutné vraždě jejího otce panovníka a rychlém útěku z pevnosti, kterou si podmanil zlá černokněžka Bervia. Jen co se ženě vrátí trochu sil, má v plánu dojet do nedalekého města Teria, aby získala zpět část otcovo vojenských sil a pevnost získala zpět společně s hrdostí a jménem svého rodu.

Sobota 9:00 – 12:30

Tajemství tří klíčů

Obtížnost: Vhodné pro nováčky
Počet hráčů: 4-5 hráči

Nedaleko města Kalus se nachází dávno opuštěná pevnost, která byla kdysi obydlená mocným nekromantem Marem. Ten ale nakonec byl poražen statečnými dobrodruhy a pevnost byla opuštěna. Po jeho smrti byly nalezeny tři tajuplné klíče, které nepatřily ke klasickým zámkům. Nikdo se ale neopovážil vstoupit zpět do pevnosti. Uteklo 130 let a vám dobrodruhům se dostávají do rukou ty tři klíče. Bude jen na vás, jestli najdete to, co otevírají. Vaše cesta začíná.

Sobota 9:00 – 12:30

Věčný spánek

Obtížnost: Vhodné pro nováčky
Počet hráčů: 2-4 hráči

Mladý klerik se vydává prozkoumat podivné okolnosti provázející úmrtí poblíž Malé Skály. Mrtví pasáčci na sobě nemají nejmenšího škrábnutí. Přesto vyloučil přítomnost démonů. Představený kláštera přislíbil odměnu těm, kdo mu pomohou věc vyřešit.

Detektivní/akční, úroveň postav – 4. lvl

Sobota 9:00 – 12:30

Ďábel na farmě

Obtížnost: Vhodné pro nováčky
Počet hráčů: 4-5 hráčů

Stará a opuštěná farma byla pronajmuta mladé rodině. Ta ale s křikem utekla a žádá Vás, abyste tu stvůru, ďábla z farmy vyhnali. Co je to vlastně za démona? A jak se tam vzal? Na to všechno ale i na mnohem více můžete přijít na opuštěné farmě.

Sobota 9:00 - 12:30

Dračí karanténa

Obtížnost: Vhodné pro nováčky
Počet hráčů: 3-4 hráči

Běžný pracovní den na cestách jako každý jiný. Karavana s družinou dobrodruhů se před každodenním západem slunce zastavila ve vesnici ,,Dolinka”. Důvod zastávky je odpočinek a načerpání síly pro pokračování v jejich cestě. Cílem karavany je doručení nákladu a mírové depeše králi Lordenovi v království Hexalur. Protože v každém světě má Osud poslední slovo, tak se přes noc ve vesnici objevila záhadná nemoc a z nařízení starosty začala povinná karanténa. Z vesnice nikdo nesmí odejít a ani do ní vstoupit. Druhého dne, v ranních hodinách nemoc zasáhla i vůdce karavany. Podle místního staršího lékaře se musí jednat o Dračí nemoc. Prapodivná to věc a situace. Draci už víc jak jeden věk nežijí a tudíž není možné, aby se kdokoliv z jejich ostatků nakazil a virus šířil dál. Družinu dobrodruhů čeká důležité a nelehké rozhodnutí. Vyšetřit záhadnou nemoc, pomoci místním a dopravit zásilku se zpožděním, pokud vůbec. Nebo zkusit utéct, vesnici nechat jejímu osudu a doručit aspoň depeši králi včas. Ať se družina rozhodne jakkoliv, jejich volba rozhodne o mnohém.

Sobota 13:00 – 17:00

Zášť klanu Rudovousů

Obtížnost: Vhodné pro experty
Počet hráčů: 4-5 hráči

Je to už celá staletí, kdy klan Rudovousů utrpěl od sousedního klanu Ironhelm křivdu. Celé ty roky a staletí jejich předkové mezi sebou vytvářeli nepřátelství, protože křivda může být splacená jen krví. Ale teď je klan Ironhelm obklíčen skřety a gobliny. Vůdce klanu Ironhelm je mrtev a je jen otázkou času, kdy armády skřetů a goblinů dobijí město. V tu chvíli přicházíte na scénu vy, odvážní dobrodruzi. Jste vysláni jako poslové, jako ty nejlepší válečníci ke klanu Rudovousů, abyste získali jejich pomoc a společnými silami obou klanů jste zahnali armádu skřetů a goblinů na útěk. Vaše cesta nebude snadná. Krajina se to hemží skřety, gobliny a různými nestvůrami a furt tu je Zášť klanu Rudovousů. Jdete do toho nebo necháte trpaslíky na pospas?

Sobota 13:00 – 17:00

Poslední slovo

Obtížnost: Vhodné pro nováčky
Počet hráčů: 4-5 hráčů

Hrdinové se vrací z úspěšné výpravy za vykradači hrobek. Když tu jim náhoda přivane do cesty chlapce Grigori Popova, který na pověření svého pána pátrá po ztraceném dobrodruhovi. Pomůžete mu ho najít a získat další odměnu a zkušenosti nebo to uděláte jen jako další dobrý skutek ve vaší pouti?

Sobota 13:00 - 17:00

O jídle a kovech

Obtížnost: Vhodné pro pokročilé
Počet hráčů: 4-5 hráčů

Poté, co jste se úspěšně prokázali ve službách lenního pána, vás posílá jako požadované posily do města Wurfeho doly, největšího hornického města na východu království. Po cestě vás ovšem přepadli skřeti. Když jste tedy konečně dorazili do města, starosta téměř prázdného města na vás má jinou prosbu než jen hlídkovat a starat se o obyvatele…

Sobota 13:00 - 17:00

Teror na Mýtině

Obtížnost: Vhodné pro pokročilé
Počet hráčů: 4-5 hráčů

Zdánlivě obyčejná cesta směrem do města Winterhornu se zcela obrátí naruby, když se v noci v hostinci setkáte s tajemným poslem. S příchodem této mladé ženy na postavy čekají nové výzvy a nová nebezpečí v odlehlé vesnici uprostřed Černého lesa.

Mladá žena se představí jako dcera starosty a přichází se zprávou o nestvůrách, která pravidelně napadají její vesnici. Najatí dobrodruzi jsou poslední nadějí, která může všechny zachránit. O jaké nestvůry se jedná a odkud přicházejí, musejí postavy zjistit samy. Je však téměř jisté, že má se vším něco společného čarodějnice, která před lety uzavřela pakt s temnými silami. Dokážete pomoci zastavit po krvi lačnící zlo, které se plíží zpoza temnot?

Čeká vás temné dobrodružství s trochou vyšetřování, které si určitě užijí milovnicí hraní rolí, i ti kteří upřednostňují epické souboje. Hra je vhodná pro pokročilé hráče Dračí Hlídky. Hráči dostanou předpřipravené postavy na vyšší úrovni. Můžete se těšit na mapy a figurky.

Sobota 13:00 - 17:00

Cirkus Zrůd

Obtížnost: Vhodné pro pokročilé
Počet hráčů: 4-5 hráčů

Po dlouhých cestách a strastiplných dobrodružstvích možná dobrodruzi začínají přemýšlet nad chvilkou zábavy bez zbytečného stresu. Toho by se jim mohlo naskytnou cestou do města, když už z dálky uvidí velké šapitó, kolem kterého je postavené stanové městečko různých pocestných. Do města je to ještě půl dne cesty a sluníčko se přehouplo do druhé části dne a na místě jako tohle, se určitě najde pár sklenic moku, co jim ovlaží hrdla, zahřejí se u příjemného ohně a možná se i zasmějí nad cirkusovým vystoupením. Bude to ale všechno jenom zábava? A nebo bude osud k dobrodruhům nepřející?

Sobota 18:00 – 22:00

Eskort do blázince

Obtížnost: Vhodné pro pokročilé
Počet hráčů: 3-5 hráči

Člen městské rady zešílel. Nejprve vyházel z balkónu svého domu všechny peníze, pak svůj dům zapálil a kdoví čeho dalšího by se obyvatelé dočkali, kdyby jej stráž nezastavila. Odsouzený musí být umístěn v ústavu pro choromyslné, který provozují řádové sestry poblíž kláštera. Kdo ho tam doprovodí? A zůstane klášter v bezpečí?

Mysteriózní, úroveň postav – 6. lvl

Sobota 18:00 – 22:00

Poklad v poušti

Obtížnost: Vhodné pro nováčky
Počet hráčů: 4-5 hráči

Dobrodruzi poznají své noční můry, o kterých se jim doposud jenom zdálo, ale teď si je prožijí na vlastní kůži. Musí hledat ztracený artefakt v poušti plné štírů, jedovatých hadů a dalších oblud. Ale pokud se jim to povede, odměna bude veliká.

Sobota 18:00 – 22:00

Útěk z vězení

Obtížnost: Vhodné pro nováčky
Počet hráčů: 3-4 hráči

Pouze pár hodin zbývá do svítání. Přesněji řečeno do posledního svítání, které uvidíte. Jste skupina, navzájem se neznajících odsouzenců, kteří byly dovezení z celého Alendosu, aby byly v zítřejší poledne veřejně popraveni.

Před skupinou stojí výzva v podobě útěku z vězení a následně zajištění bezpečného úprku z města.

Akční, stealth dobrodružství, úroveň postav – 3.lvl

Sobota 18:00 – 22:00

Hlubiny Šedého vrchu

Obtížnost: Vhodné pro pokročilé
Počet hráčů: 3-5 hráči

Šedý vrch…
…místo obestřené mnohými legendami, které se vypráví po celém království…
Mág Fensalir… Vítězná válka elfů proti Temnotě… Výprava Orbrina, Donara a Jarika, z níž se vrátil jen ten poslední… Znovuvstání Fensalira a jeho temných vojů… Dlouhé a postupně i beznadějné obléhání Šedého vrchu královskou armádou… Věčná památka Erbrina, bratra Orbrinova, jenž Fensalira porazil, ale sám za to zaplatil cenu nejvyšší…
To už je všechno dávno. Ale ve vesnici pod Šedým vrchem to nejsou legendy.
Jsou to vzpomínky, jak vám u piva velmi rychle vysvětlí Jarik, živoucí legenda.
Jeden z mála, kteří hleděli do tváře Fensalirovi a přesto stále žijí. Toho času již na odpočinku, se skráněmi šedivými, ale pohledem hlubokým a stále pevným.
Toho muže nevyvede z míry jen tak něco.
A přesto vám královi poslové předali dopis od starého hraničáře, který zní jako…
…volání o pomoc.

Sobota 18:00 – 22:00

Čarodějova zkouška

Obtížnost: Vhodné pro nováčky
Počet hráčů: 3-4 hráči

Škola hrdinů má už více jak stoletou tradici. Aby se však obyčejný člověk mohl stát hrdinou je potřeba složit tři závěrečné zkoušky. Ale pozor! I u takových zkoušek je možno zemřít a pokud se tak stane, pak nebylo osudem přáno aby se dotyčný stal hrdinou.

Neděle 9:00 – 12:30

Po stopách dobrodruhů Molthora a Eryxena

Obtížnost: Vhodné pro pokročilé
Počet hráčů: 4-5 hráči

Jste zkušení dobrodruzi, co už něco zažili, ale k legendárním činům to má ještě daleko. Vaše družina ale při jedné z posledních výprav narazila na knihu a svitky, které byly psané v trpasličím jazyce. Donesli jste je do města a nechali si je přeložit. V knize se psalo, že pomocí map, které jsou namalované na svitkách, můžete najít legendární trpasličí sekeru. Sekeru, kterou používal samotný zabíječ draků a démonů Eryxen. To ale není všechno, mapy vedou i k magické loutně, kterou používal samotný Molthor. A možná i k dalším artefaktům, které podle knihy měli u sebe Eryxen s Molthorem. Vaše další dobrodružství za ztracenými artefakty začíná. Uspějete nebo zůstanou na další stovky let zapomenuty?

Neděle 9:00 – 12:30

Mrkvičkový zloděj

Obtížnost: Vhodné pro nováčky
Počet hráčů: 3-5 hráči

V kuchyni hostince u Hazara se začaly ztrácet speciální zlaté mrkve. Bez těchto mrkví nemůže nadále Hazar vařit svou pověstnou omáčku ke kančímu masu. Před dobrodruhy stojí akčně-detektivní výzva, kde k úspěšnému vyřešení vede vícero cest.

Úroveň postav – 2. lvl

Neděle 9:00 – 12:30

Ztraceni v Horách

Obtížnost: Vhodné pro nováčky
Počet hráčů: 4-5 hráči

Malá skupina obyvatel bloudí horami, aby našla nové místo pro svoji vesnici. Někde, kde by mohli v klidu a míru žít. Dlouhý čas nemohli žádné příhodné místo najít. Ale jednoho dne, po úmorném pochodu svitla konečně naděje. Našli perfektní místo pro jejich vesnici. Bohužel ještě téhož večera se ukázalo, že tak perfektní není. Bude na vás, statečných dobrodruzích, jak si s novou hrozbou poradíte. 

Neděle 9:00 – 12:30

Král Bohů

Obtížnost: Vhodné pro nováčky
Počet hráčů: 3-5 hráči

Na královském nádvoří po uplynutí několika lidských generací, začaly opadávat listy ze stromu Artis. To znamená jen jedno. Pravdivost staré legendy. Legenda praví, že až spadne poslední list z královského stromu, přijde čas návratu Bohů. S jejím příchodem započne Božská světová válka o nadvládu nad světem. Jedině artefakt z Obsidiánu, jenž nese jméno ,,Černé Oko” dokáže zastavit válku ve jménu Bohů. Dávno zapomenutá poloha artefaktu je zaznamená ve starém runovém Grimoáru. Ten byl ztracen někde v hlubinách bývalého trpasličího dolu, který teď obývají Skřeti. Proto Král posílá skupinu dobrodruhů, aby ten Grimoár našla a získala.
 

Neděle 13:00 – 16:00

Pád města Terlington

Obtížnost: Vhodné pro pokročilé
Počet hráčů: 4-5 hráči

Před 200 lety padlo jedno město Terlington, které v dobách jeho největší slávy bylo střediskem obchodu, kultury a magie. Byla to křižovatka mezi Severním a Jižním kontinentem. Ale po příchodu Nemrtvé nákazy a dvouletém oblehání padlo a dodnes důvod pádů a smrti jeho obyvatel je záhadou a otevírá mnoho otazníků. Dnes se městu říká Mrtvé město a odvážní dobrodruzi, čarodějové a expedice vyrážejí jednou za čas do Mrtvého města hledat jeho bohatství a tajemství. Většina se ale už nevrátí. Jste to ale vy dobrodruzi, kteří se necháváte najmout gnomem Voldrikem Glavonak, který hledá ve městě výzkum, na kterém pracoval nejmocnější mág té doby Velmistr Telan. Bude jen na vás, jaká tajemství a poklady objevíte. Vaše dobrodružství začíná.

Neděle 13:00 – 16:00

Lodní bitva

Obtížnost: Vhodné pro pokročilé
Počet hráčů: 5-6 hráčů

V moři se ztrácí obrovské množství lodí a posádek. Někdo tvrdí, že za to můžou piráti, jiní si myslí, že mořské příšery. Jasné je jen jediné. Všechny lodě se ztrácejí na jednom a tom samém místě. Proč zrovna tam a co tam na nás čeká?

Neděle 13:00 – 16:00

Vypravěči

0