Artemis – Staň se členem posádky vesmírné lodi

Artemis je simulátor, který vás vtáhne na můstek vesmírné lodi. Vaším úkolem bude proplouvat vesmírem, bránit sektor a spřátelené vesmírné stanice před nepřáteli. Posádka vaší lodi se ideálně skládá z šesti členů, jednoho kapitána a šesti důstojníků, kteří se starají o jednotlivé systémy lodi.

Úkolem kapitána je být v obraze, vymýšlet strategii, dělat rozhodnutí a dávat rozkazy.

Kormidelník ovládá pohyb lodi, warpový pohon nebo skáče do hyperprostoru, dokuje a může přepínat Kapitánovi pohled z lodi mezi strategickou mapou a může zapínat štíty.

Zbraňový důstojník může zaměřovat nepřátelské lodě, pálit po nich paprsky a nabíjet a pálit jednotlivé střely, jako jsou torpéda, atomovky, nebo miny. Také může přepínat Kapitánovi pohled z lodi mezi strategickou mapu a může zapínat štíty.

Inženýr spravuje energii pro jednotlivé systémy lodi a jejich chlazení a opravuje jednotlivé systémy lodi.

Vědecký důstojník má jako jediný mapu celé hrací plochy a dokáže tak identifikovat cizí plavidla a případně zjistit jejich slabiny. Objevy hlásí kapitánovi a také naviguje kormidelníka a hlásí mu směr a vzdálenost jednotlivých cílových objektů.

Komunikační důstojník umí kontaktovat neutrální, spřátelené nebo nepřátelské plavidla a vesmírné stanice. Např. přátele mu můžou nabídnout úkol za nějakou odměnu, pomoct v boji, nebo bránit stanice, nepřátele může vyzvat k tomu aby se vzdali a vesmírné stanice může požádat aby produkovali určité zbraně.

Pilot stíhaček ovládá jednotlivé podpůrné lodě, ať se jedná o stíhačku, bomber nebo jenom transportér, který se dá využít u mírových misí. Pilot tak může ničit nepřátelské lodě nebo letící torpéda, pokud pilot zrovna není v boji, tak si může zkrátit chvíli hraním blackjacku uvnitř hangáru.

Celá posádka musí kooperovat a postupně plnit cíle misí a zároveň přežít útoky nepřátelských plavidel. Můžete se těšit na spoustu zajímavých a napínavých chvilek a nějaký ten roleplaying.


Posted

in

by

Tags: